Rekrutacja i selekcja pracowników z uwzględnieniem wywiadu behawioralnego

Rekrutacja i selekcja pracowników z uwzględnieniem wywiadu behawioralnego, czyli jak rekrutować i dobierać narzędzia w procesie selekcji kandydatów. Jakie są najlepsze narzędzia zastosowane w obszarze rekrutacji? Jak rekrutować i charakteryzować pokolenie Y, Z? Odpowiednie zaplanowanie i organizacja procesu rekrutacji i selekcji pracowników z uwzględnieniem wywiadu behawioralnego gwarantuje pozyskanie najlepszych kandydatów.

Rekrutacja i selekcja pracowników z uwzględnieniem wywiadu behawioralnego to trening umiejętności, opisy stanowisk pracy, tworzenie profili kandydatów i ogłoszenia rekrutacyjne. W efektywnym i profesjonalnym procesie rekrutacji kluczem do sukcesu jest wywiad behawioralny.

Następnie, w obszarze rekrutacji i selekcji pracowników niezbędna jest wiedza z zakresu Assessment i Development Center – warsztaty, ponieważ asesor monitoruje zachowania i tworzy oceny kompetencji.

Niezbędnym etapem przygotowywania Assessment i Development Center – warsztaty jest precyzyjna identyfikacja stanowisk pracy oraz podkreślenie tych kompetencji, dzięki którym  efektywniej pracujesz. W celu osiągnięcia najlepszych wyników po zakończeniu Assessment i Development Center konieczne jest przeprowadzenie rozmów rozwojowych i otrzymanie informacji zwrotnej. Dodatkowo warto zapoznać się modelami kompetencyjnymi, czyli jak zarządzać kompetencjami. Zarządzanie kompetencjami to umiejętność dobierana narzędzi począwszy od procesu rekrutacji i selekcji pracowników, by efektywnie zarządzać zasobami ludzkimi.