Zarządzanie zespołem

Najważniejszą zaletą dobrego menedżera jest umiejętność skutecznego zarządzania zespołem. Ale jak skutecznie zarządzać zespołem pracowników? Czasem bardzo istotne jest, by określać osiągalne cele. Pozwoli to uniknąć wielu szkodliwych zachowań w zespole.

Weź pod lupę strukturę swojego zespołu. Czy oddaje realia panujące w organizacji? Czy bierze pod uwagę wartości i umiejętności twoich pracowników? Czasem samo wdrożenie szczegółowo opisanych procesów po prostu nie działa. Poznaj ideę wioski, wykorzystywaną przez organizatorów konferencji TEDx Warsaw.

Zarządzając zespołem pracowników, przyjdzie ci się zmierzyć z problemem braku motywacji. Okazuje się, że czynnikiem, który potrafi zaburzyć dynamikę pracy grupowej, jest twoja władza. Dowiedz się, co zrobić, by temu przeciwdziałać. Jednak problem motywacji nie jest jedynym. Zdarza się, że któryś z twoich pracowników po prostu nie jest graczem zespołowym. Dowiedz się, jak wzbudzić w nim zaangażowanie i pomóc mu doprecyzować jego własną rolę.

Współczesne zespoły zmuszone są do działania w warunkach dużej niepewności, co powoduje duże rozproszenie uwagi i słabsze wyniki. Jak ty, jako menedżer, powinieneś uratować swój zespół? Poznaj skuteczne, rekomendowane przez światowej sławy ekspertów sposoby na to, by skutecznie zmierzyć się z wyzwaniem i odbudować koncentrację swoich pracowników.

Czasem nie wszystko idzie po naszej myśli i ponosimy porażkę. Wiemy, że nikt nie lubi przegrywać oraz jak ważne jest wyciąganie nauki z własnych błędów. Ale okazuje się, że zespoły, podobnie jak pojedyncze osoby, miewają poważne problemy z tym, żeby podnieść się po porażce. Zrozum przyczynę frustracji i poznaj proste narzędzia, które pozwolą tobie i twojemu zespołowi wrócić na właściwe tory.

Odkryj tajemne składniki doskonałego zespołu firmy Google. Naucz się panować nad swoimi emocjami i oddziaływać na swoich pracowników, minimalizując ich stres. Naucz się wspierać skuteczność swoich ludzi. Poznaj tajniki trudnej sztuki zarządzania zespołami dzięki Harvard Business Review Polska.